Русија: Соборен украински дрон кој летал кон Москва

од Stefanija Kuzmanovska

Руските сили за противвоздушна одбрана утрово соборија украинско беспилотно летало кое леташе кон Москва, соопштија градоначалникот Сергеј Собјанин и руското министерство за одбрана.

Како што е наведено во соопштението за печатот на руското министерство, обидот на Киев да изврши терористички напад е сопрен и соборен е беспилотно летало со фиксни крила над градскиот округ Подолск во Московскиот регион, пренесува РИА Новости.

Градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин на Телеграм наведе дека дронот летал кон руската престолнина.

Слични содржини