Русите елиминираат: Соборени Су-27 и хеликоптери

од Radmila Tasevska

Руски воени авиони соборија украински борбен авион и два хеликоптери над самопрогласената Народна Република Доњецк.

Ова денес го соопшти портпаролот на Министерството за одбрана, генерал-потполковник Игор Конашенков.

„Борбени авиони на руските воздушни сили соборија авион Су-27 на украинските воздухопловни сили во близина на населбата Камишевка во Доњецката Народна Република. Покрај тоа, во близина на населените места беа соборени и украински хеликоптери Ми-24 и Ми-8 на Селидово и Гружскоје во Доњецката Народна Република“, рече портпаролот.

Слични содржини