Се чека И ПО ТРИ ЧАСА на српско-македонската граница

од Stefanija Kuzmanovska

Долги колони на границата меѓу Србија и Македонија. Ова се автомобилите на печалбарите кои чекаат да ја минат границата кај Прешево и да се вратат во своите домови, пренесе ТВ21.

„Голема раздвиженост кај граничниот премин Табановце, граѓаните се жалат дека чекаат долго за влез од Србија во Северна Македонија“, јави репортерката на телевизијата.

За долгите колони се пожалиле многу граѓани, велејќи дека чекале и по три часа.

Слични содржини