Селма Хајек и нејзиниот сопруг чистеа ѓубре од дното на океан (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Имено, Селма Хајек и нејзиниот сопруг Франсоа Анри Пино, сопственикот на Balenciage, облекоа костими за нуркање и чистеа ѓубре од дното на океанот.

„Сите го делиме ѓубрето под вода. Ајде сите да ја поделиме одговорноста за иднината со чисти океани“, напиша актерката.

Селма и нејзиниот сопруг изминативе неколку дена престојуваа во Јордан.

„Правите одлична работа“, „Се надевам дека ова ги инспирира другите да се грижат малку повеќе за животната средина“, „Браво“, „Горди сме на тебе“, се само дел од коментарите под видеото на актерката.

Слични содржини