Шварценегер итно опериран: Се огласи од болницата (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Актерот Арнолд Шварценегер (73) беше подложен на итна операција, по што се огласи на социјалните мрежи.

Познатиот билдер направи операција на срцева артерија, што помина добро.

Актерот објави фотографија од болничкиот кревет, а во најавата се заблагодари на клиниката во Кливленд каде што беше опериран.

Тој веќе е во добра форма, па објави неколку фотографии од прошетката, со што даде до знаење дека сè е во најдобар ред.

– Се чувствувам одлично и веќе ги прошетав улиците на Кливленд и уживав во одличните статуи. Благодарност до секој лекар и секоја медицинска сестра во тимот! – напиша Шварценегер.

https://www.instagram.com/p/CGswgujgG4A/?utm_source=ig_web_copy_link

loading...

Слични содржини