Силен земјотрес ја погоди Грција

од Илинка Илиоска
750 прегледи

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Како што се наведува, епицентарот бил на 21 километар југо-југоисточно од Лардос, на длабочина од 51 километар.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

Слични содржини