Силно невреме го зафати Врање: Откорнати дрвја и вода до колена низ улиците (ВИДЕО)

од Берта Китинска

По неколку топли и сончеви денови, дождот се врати во Србија. Поројниот дожд започна да врене во Врање околу 13.30 часот и за кратко време улиците се направија во реки.

За среќа никој не е повреден.На социјалните мрежи кружат снимки од градот кои покажуваат како е невозможно да се премине улицата, бидејќи водата достигнува скоро до колена.

Слични содржини