Актуелно
Почетна / Спорт / Сити донесе тинејџер од Лестер

Сити донесе тинејџер од Лестер

Манчестер Сити го привлече 17-годишниот дефанзивец на Лестер, Камрон Гбадебо.

Камрон беше препорачан од Пеп Гвардиола, откако помина проби кај шампионите.

Фудбалерот му се придружи на Лестер во летото 2018 година и играше на 11 натпревари за екипата под 18 години.

Тој беше главната трансферна цел за граѓаните овој месец.

loading...