СЈО ќе ги обжали одбиените од судот мерки за претпазливост?

од Vladimir Zorba

136856

Откако судот синоќа ги одби мерките за претпазливост за Никола Груевски, Миле Јанакиевски и Тони Трајковски како неосновани, Специјалното Јавно Обвнителство најверојатно ќе ја обжали одлуката на судот.

По вчерашниот распит, судот синоќа донесе решение дека нема да се применат никакви мерки за првите тројца осомничени за случајот ТНТ. Специјалното Јавно Обвинителство во април го објави случајот ТНТ за уривањето на објектот „Космос“, кој беше во сопственост на бизнисменот и лидер на политичката партија ПЕИ, Фијат Цаноски во 2011 година.

 

Слични содржини