„Со огнено оружје пукал кон нејзината куќа“: Жена од Љуботен пријавила соселанец во полиција

од Берта Китинска

На 22.08.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, Е.А. од с.Љуботен, скопско, пријавила дека околу 13.30 часот Е.Р. од с. Љуботен од огнено оружје пукал кон нејзината куќа, при што биле направени оштетувања на куќата.

Се работи на расчистување на случајот.

Слични содржини