Со пиштол се обиделе да ограбат жена во нејзиниот стан

од Берта Китинска

Денеска во 01.25 часот во СВР Скопје, Т.Г.(25) од Скопје пријавила дека на 01.07.2022 околу 22.00 часот две лица со употреба на физичка сила и закана со пиштол се обиделе да одземат предмети од нејзиниот стан, но не успеале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија надлежните.

Слични содржини