Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

Џо Џонас е бесен на својата наскоро поранешна сопруга Софи Тарнер и мисли дека е „одвратно“ што таа го направила „ужасен татко“ додека ги „жртвувала“ нивните деца

од Vladimir Zorba

Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само почеток „кога работите ќе станат погрди“. Разделбата на славниот пар прилично се вжешти откако 34-годишниот пејач на почетокот на овој месец во Мајами поднесе барање за развод од мајката на неговите две деца, 27-годишната Софи Тарнер.

Кон крајот на оваа недела, судските документи открија дека Софи Тарнер сега го тужи својот поранешен во обид да ги пресели нивната тригодишна и едногодишна ќерка назад во нивната родна Велика Британија. Таа, исто така, го обвини дека им ги ускратил пасошите на нивните деца и одбил да им дозволи да патуваат за да ја видат – пред Џонас да го негира сето тоа за возврат.

Оттогаш, извори изјавија за DailyMail дека тој е „фрустриран“ што разделбата се претвора во „гаден хаос“ по четири години брак. Зборувајќи ексклузивно за британскиот таблоид, изворот рече: „Џо е бесен поради најновите потези на Софи кои го прават да изгледа како ужасен татко. Во неговите очи, она што таа одлучи да го направи беше ужасно. Ова ќе биде само почеток на работите да стануваат сè понеуредни помеѓу нив. Џо мислеше дека добро им оди со разводот и во исто време наоѓаа начин да се добри родители, но сега тоа е само гаден хаос, а најновата тужба исфрли секаков вид на позитивност“.

Изворот продолжи: „Со разводот, Џо исто така се обидува да жонглира со своите обврски со турнејата Jonas Brothers и едноставно да сврти нова страница. Џо е многу фрустриран во моментов и не изгледа дека тоа ќе исчезне“.

Џо Џонас и Софи Тарнер

Џо Џонас и Софи Тарнер

Друг извор додаде дека Џо е незадоволен што неговите деца биле вовлечени во јавниот развод и тврди дека пејачот верува дека неодамнешните излегувања на ѕвездата од „Игра на тронови“ со неговата друга поранешна, Тејлор Свифт, биле наместени. „Децата се жртви“, вели друг упатен. „Софи и Тејлор не се блиски. Џо ја однесе Софи на концертот на Тејлор кога разводот не беше на повидок. Повторно, тој е оној кој поднесе барање за развод. Тој чита меѓу редови“.

„Џо сака да се правда и да постигне спогодба. Тој само сака да најде компромис со Софи за да можат и двајцата да бидат присутни родители во животот на своите деца. Тој ги обожава своите деца, исто како неа“.’

Софи Тарнер и Тејлор Свифт

Софи Тарнер и Тејлор Свифт

Откритијата доаѓаат кога Софи Тарнер го тужи поранешниот сопруг Џонас во обид да ги пресели нивните две деца назад во нејзината родна земја Велика Британија и да го претставува последниот горчлив пресврт во немилосрдната битка за развод на некогаш хармоничната двојка.

Слични содржини