Тајната врска на Рајан Гослинг и Сандра Булок: Ја нарекуваше „најдобрата девојка“

од Vladimir Zorba

Денес тој е семеен човек кој го одржува семејството заедно, а некогаш беше вистински заводник на чиј шарм паѓаа многу актерки. На крајот го освои Ева Мендес, со која има две ќерки, но еднаш Рајан Гослинг друга холивудска хероина ја нарекуваше „најдобрата девојка на светот“.

Гослинг во Холивуд се прослави како талентиран актер, но и како вистински заводник, па на снимањето на филмот „Убиство со предумисла“ ја заведе 16 години постарата Сандра Булок.

Иако никогаш не ја потврдија својата врска, се верува дека биле во врска од 2001 до 2003 година, а во тие години често се појавуваа заедно на црвените килими на бројни премиери.

На премиерата на филмот на Гослинг „The Believer“ во септември 2001 година, тие се прегрнаа на црвениот тепих, а шест месеци подоцна на премиерата на нивниот заеднички филм „Убиство со предумисла“ се појавија држејќи се за раце. Иако не кажаа со зборови дека тоа е љубов, нивниот говор на телото беше лесен за читање.

Во февруари 2003 година, Булок за прв пат зборуваше за нивната врска, велејќи: „Ако го додадете зборот „само“ веројатно ќе биде мала лага. Затоа би рекол дека сме пријатели’.

Иако не е точно јасно кога врската завршила, Гослинг дури неколку години подоцна изјавил дека е во врска со две од најдобрите девојки на светот: едната е очигледно Рејчел МекАдамс, во која се заљубил на снимањето на филмот „The Notebook“, а другата најверојатно е Булок, за која никогаш не зборувал за нивната интимност.

Слични содржини