Тамара Тодевска се огласи по позитивниот Ковид резултат: Ајде нека е честито! (ФОТО)

Познатата пејачка Тамара Тодевска на Инстаграм  објави дека е позитивна на ковид–19. Таа го покажа резултатот од тестирањето на кој според направената анализа, наведено е дека има присуство на вирусот SARS CoV-2.

Тамара под објавата напиша: „Ајде нека е честито“

Непосредно пред Тамара да го добие  резулатот од тестирањето направи мини прашалник на својот инстаграм – профил со цел да не мисли на резултатот, а на едно прашање на еден нејзин фан како се чувствува таа напиша:

„Не сум добра, фала на прашање, имам корона симптоми, чекам резултати и така…“

loading...

Слични содржини