Татко сакал да му внесе дрога на синот во затворот Идризово

од Nikola Popovski

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ш.А.(58) и М.А.(17), двајцата од Скопје.

На 06.03.2021 околу 12.00 часот, при влез во Затворот Идризово, затворската полиција извршила претрес над пријавените, при што кај нив пронашле и одзеле марихуана и хероин, кои имале намера да му ги предадат на синот на Ш.А., кој издржувал затворска казна во Затворот Идризово.

Слични содржини