Терористички напад во Кабул (ВИДЕО)

од Milan1

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во двете експлозии што се случија во близина на воената болница во главниот град на Авганистан, Кабул.

Според очевидците по експлозиите се слушнале и истрели.

Сѐ уште не се познати причините за експлозијата во близина на болницата „Сардар Мохамад Дауд Кан“.

Слични содржини