Почетна / Сцена / „The Chicks“ го презентираа спотот за „Insanity”

„The Chicks“ го презентираа спотот за „Insanity”

Македонската група „The Chicks“ го презентираа спотот за нивната трета песна со наслов „Insanity”, која се наоѓа на нивниот деби албум „Travelers”.

Текстот е на девојките, додека музиката и аранжманот е на Александар Чекреџи- Чекре. За аудио продукцијата е задолжен Александар Ристовски- Принц, а микс и мастерингот е на Златко Симионски -Зеко, ДоРеМи продукција.

loading...