Актуелно
Почетна / Сцена / Цеца и Аца Лукас пееја заедно, кај Ражнатовиќ се славеше до рана зора (ВИДЕО)

Цеца и Аца Лукас пееја заедно, кај Ражнатовиќ се славеше до рана зора (ВИДЕО)

Во домот на пејачката Цеца Ражнатовиќ се славеше Стара Нова година со семејството и најблиските пријатели, а се славеше до раните утрински часови.

Таму беа и Анастасија со момчето, другарка ѝ Невена, Вељко и Богдана и сестра ѝ Бојана, а присутен беше и Аца Лукас.

Сите биле одлично расположени, насмеани и весели, а и распеани.

Во текот на вечерта, Аца и Цеца ја испеале песната „Како ми недостајеш“, која Анастасија ја посветила на покојниот татко Жељко Ражнатовиќ.

loading...