Убиени шест лица во предградие во источниот дел на Атина

од Radmila Tasevska

Шест лица попладнево биле пронајдени смртно повредени од огнено оружје во атинското предградие Артемида во источниот дел на градот, јави дописничката на  МИА од Атина.

Од убиените, петмина биле застрелани во автомобил, а шестиот бил пронајден во непосредна близина на возилото.

Според првичните неофицијални информации, автомобилот бил со германски регистарски таблици, а веројатно станува збор за расчистување сметки.

Слични содржини