Украински солзи: Татко се раздели од ќерка, останува да ја брани земјата (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

На социјалните мрежи е објавено трогателно видео од моментот кога еден татко морал да се раздели со ќерката и сопругата, кои се упатиле во безбедна зона, а тој останал да ѝ служи на својата земја. Да потсетиме, рускиот претседател Владимир Путин рано утринава ја нападна Украина.

На видеото се гледа како овој маж од Украина тагува додека ја прегрнува својата ќерка и и става капа на главата.

Ќерката и мајката потоа во солзи се качуваат во автобусот, кој оди во безбедна зона додека таткото продолжува да плаче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Journoloji (@journoloji)

Слични содржини