Ужас за Атлетико! Коста и Гамеиро со тешки повреди

од Vladimir Zorba

Атлетико Мадрид ги загуби на неодредено време напаѓачите Кевин Гамеиро и Диего Кошта. Двајцата добија повреди во натпреварот од шампионатот на Шпанија против Селта (3: 0).

Според официјалниот сајт на мадридскиот клуб, Кошта бил дијагностициран со тешка повреда на глуждот, а Гамеиро има сериозна повреда на бутот.

Во четврток, Атлетико гостува на Локомотив Москва на реванш-дуелот од 1/8-финалето на Лига Европа. Првиот го добија Шпанците со 3: 0.

Слични содржини