ВЕТЕРОТ КОРНЕШЕ ДРВЈА: Невремето предизвика хаос во Србија

од Илинка Илиоска

Силно невреме зафати некои делови на Србија и предизвика прилично голема штета.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

По неколку тропски и парни денови, температурата во Србија благо опадна, а денеска кон крајот на денот се очекува невреме, додека некои делови од земјата веќе се зафатени со врнежи и грмежи. Во Костолац кај Пожаревац наврна големо количество дожд, а ветерот беше толку силен што кршеше дрвја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

На социјалните мрежи се појавија снимки од невремето. На „Инстаграм“ профилот „192_рс“ може да се забележи дека е причинета поголема материјална штета на џип на кој паднало дрво во Костолац.

Слични содржини