ВМРО-ДПМНЕ: Семејната фирма на Бочварски добила тендер еден ден откако тој стана министер

од Vladimir Zorba

Општина Штип доделила скандалозен тендер на семејната фирма на Благој Бочварски, еден ден откако ја напуштил градоначалничката функција, обвини Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Арсовски кажа дека семејната фирма „Де Лукс ДОО“ која, според него, е во сопствеништво и управувана од чичкото и таткото на Благој Бочварски, Владимир и Венцислав Бочварски, добила тендер во износ од над еден милион денари од општината.

loading...

Слични содржини