Внуката на кралицата Елизабета ќе го добие своето второ дете

од Vladimir Zorba

Принцезата Јуџин, внука на покојната кралица Елизабета Втора, чека второ дете со сопругот Џек Бруксбанк, пишува „Дејли мејл“.

„Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, соопшти денеска Бакингемската палата.

Јуџин и Џек се венчаа во 2018 година во Виндзор, а минатата година го добија своето прво дете, син.

Родителите го нарекле малиот Август Филип Хок Бруксбанк.

Слични содржини