Во хотелска соба во Охрид пронајдена почината 82-годишна Аргентинка

од Milan1

82-годишна жена од Аргентина била пронајдена почината во Охрид.

– На 14.05.2024 во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б.(82) од Аргентина.
Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, информираат од МВР.

Извршен е увид од страна на надлежните органи.

Слични содржини