Во канцеларијата на германскиот министер Хабек пристигна плик со бела материја

од Stefanija Kuzmanovska

Канцеларијата на германскиот министер за економија Роберт Хабек на северот на земјата добила плик во кој се наоѓала непозната бела материја, по што била алармирана полицијата, пренесе „Ројтерс“.

Вработените во канцеларијата во градот Флензбург, во близина на границата со Данска, во средата попладне го донеле пликот во полиција, која потоа повикала противпожарна бригада, соопшти локалното МВР.

Полициската акција траела два часа, а белата материја од објектот ја извадиле пожарникарите во заштитена кутија.

Слични содржини