Актуелно
Почетна / Локално / Во Скопје есенски активности за разеленување на Скопје

Во Скопје есенски активности за разеленување на Скопје

Од Град Скопје информираат дека се уредуваат нови зелени површини на повеќе локации во градот.

Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ продолжуваат со есенските активности за разеленување на Скопје и уредување на нови зелени површини. Булеварот Климент Охридски во Центар е разубавен со нови висококвалтитени зимзелени дрвја и садници, а на булеварот Илинден спроти градските бараки е уредена нова зелена површина за релаксација и уживање на граѓаните. – информираат од Град Скопје.

loading...