Во скопски Аеродром, маж нападнат од сопругата и малолетната ќерка

од Milan1

– Вчера во 10.05 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека во семејниот дом на подрачјето на општина Аеродром, поради нарушени односи, бил физички нападнат од неговата сопруга, 49-годишната Ј.Р. од Скопје и од нивната малолетна ќерка, кои оштетиле и дел од покуќнината, соопшуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини