Мајка го фрлила од балкон своето дете во населбата Хиподром, а потоа се фрлила и себеси.

policiska-lenta

– Во 9.05 часот мајката се заканила дека ќе го фрли детето, во 10 часот го фрлила, а 20 минути подоцна се фрлила и таа – потврдуваат од МВР за „Мета“.

И мајката и детето се во Ургентниот центар и се во животна опасност.

Настанот се случил на улица Пехчевска во населбата Хиподром.

МЕТА

Слични содржини