Јелена Ѓоковиќ даде совет во врска со инфлацијата, наиде на бројни критики (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Јелена Ѓоковиќ е активна на социјалните мрежи каде често споделува искуства и совети со своите следбеници.

Сопругата на најдобриот српски тенисер се огласи по повод инфлацијата цитирајќи ја Ана Винтур.

Јелена сподели фотографија од главниот уредник на магазинот „Вог“ со нејзината реченица:

„Ви препорачувам на сите да добиете отказ! Тоа е одлично искуство за учење“.

Меѓутоа, оваа нејзина објава наиде на многу критики, а следеа и бројни коментари за цитатот што го сподели.

Слични содржини