🎥Столе Димитриевски е нов член на Валенсија

од Vladimir Zorba
3,2K прегледи

Шпанскиот клуб Валенсија официјално објави дека постигнале договор за потпис со македонскиот голман Столе Димитриевски со важност до 30-ти јуни 2026 година.

„Македонскиот голман роден на 25.12.1993 година, станува нов играч на Валенсија, откако одигра шест сезони во Рајо Ваљекано, каде што се наметна како еден од најдобрите голмани во Ла Лига, благодарение на добрите перформанси и сигурноста меѓу стативите.

Димитриевски, интернационалец со својата репрезентација и со шпански пасош, пристигнува на Местаља по одиграните 127 официјални натпревари во Примера дивизија и се приклучува на голманскиот список на тимот за да донесе сигурност и искуство во тимот на Валенсија.

Тој ќе биде претставен пред медиумите како нов играч на Валенсија, откако ќе се приклучи на предсезонската фаза на тренинзи на тимот“, објавија Лилјаците.

Слични содржини