📷 Позната состојбата на Арнолд Шварценегер по итната операција на срцето

од Симе Стоиков

Арнолд Шварценегер рече дека е „подготвен да ја сними“ втората сезона на „Фубар“ на Нетфликс во април и покрај тоа што неодамна му беше вграден пејсмејкер.

Филмот Терминатор претходно се пошегува дека сега станал „делумна машина“.

„Добив многу убави пораки од целиот свет, но многу луѓе ме прашаа дали пејсмејкерот ќе ми направи проблеми со втората сезона на Фубар“, објави Шварценегер на Инстаграм.

„Воопшто не. Ќе бидам подготвен за снимање во април“, рекол актерот.

Актерот првпат имаше операција на отворено срце во 1997 година поради генетска мана на срцето и повторно во 2018 година, додека во 2020 година беше подложен на неинвазивна операција на срцето.

Слични содржини