📷Мег Рајан воодушеви со одличен фустан, но фризурата се покажа како вистински хит

од Radmila Tasevska

Американската миленичка Мег Рајан не е редовна на црвениот тепих, но кога ќе се појави, тоа го прави со стил. Славната 62-годишна актерка избра блескав дизајн за црвениот тепих Critics Choice 2024. Станува збор за блескав црн фустан без прерамки на Saint Laurent целосно покриен со светки и тенок изглед кој ја истакнува нејзината витка фигура.

Актерката ги сведе аксесоарите на минимум, но затоа го носеше својот препознатлив слоевит боб во разбушавен стил. Фризурата на Меган, која доминираше во културата на убавината во 90-тите, се врати во полн сјај кога актерката се појави на „Late Night with Seth Meyers“ кон крајот на октомври. Гледачите брзо забележаа дека новата фризура на актерката потсетува на нејзината позната коса од 90-тите.

Мег Рајан
Мег Рајан

Фризерката на Меган, Сали Хершбергер, тогаш изјави дека не очекувала дека новиот изглед на актерката ќе врати толку многу носталгија за фризурата „Мег“. „Целосно заборавив колку голема работа е нејзината коса“, рече Хершбергер. „Тоа не беше однапред смислено“, додаде таа.

Инаку, фризурата „Мег“ се роди на снимањето на филмот „Француски бакнеж“ во 1995 година, кога Хершбергер за прв пат го создаде разбушавениот изглед на ликот на Меган. Нејзиниот разбушавен стил во филмот брзо се здоби со популарност, а многу жени и трендсетерки од тоа време го прифатија тој разбушавен стил.

Сега, со боб како ултимативна најпопуларна фризура, овој изглед повторно добива на популарност.

Слични содржини