📸Најследената жена на Инстаграм воодушеви со фотографии на кои позира без шминка

од Radmila Tasevska
278 прегледи

Селена Гомез на Инстаграм објави серија фотографии на кои позира насмеана и без шминка. Нејзиното природно издание ги воодушеви обожавателите, а објавата за неколку часа собра повеќе од пет милиони лајкови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

31-годишната актерка и пејачка привлече внимание и минатата недела кога објави папарацо фотографија од плажа во 2013 година и напиша: „Денес сфатив дека никогаш повеќе нема да изгледам вака …“

Изгледот на Селена во последниве години често е мета на критики, но таа не дозволува да влијае врз неа и во јавноста се залага за природен изглед и често зборува за проблемите со наметнатите општествени стандарди на убавина.

Слични содржини