📽 Оливија Родриго блесна во црвен фустан, еден детаљ го украде вниманието

од Radmila Tasevska

Американската пејачка и актерка Оливија Родриго блесна на овогодишните Греми награди во фустан на Версаче, кој го замени со впечатлив црвен фустан од индискиот дизајнер Наем Кан за да го изведе својот хит Вампир, а на профилот на Греми наградите ТикТок се појави видео кое ги привлече внимание на навивачите.

@grammys #OliviaRodrigo on her way to the #GRAMMYs ♬ original sound – GRAMMYs

Имено, 20-годишната пејачка го искомбинира елегантниот црвен фустан со чизмите на Dr. Мартенс и со тоа предизвика бројни пофалби од навивачите.

За потсетување, Родриго беше номинирана во шест категории. Таа не ја освои престижната награда, но нејзините модни изданија се најдоа на листата на најдобро облечени таа вечер.

Слични содржини