50 килограми послабата Адел за прв пат официјално во јавноста

од Vladimir Zorba

Најдобрата британска вокалистка Адел се појави во улога на деби водител на култната шоу програма „Сабота навечер во живо“. Ова е прво официјално појавување на Адел во јавноста откако изгуби повеќе од педесет килограми и целосно се трансформираше.

Во елегантен вечерен фустан и со маска, Адел ја фасцинираше милионската публика со својата нова фигура.

Адел зборуваше за новиот албум во шоуто, изјавувајќи дека тој сè уште не е завршен, но се пошегува и на слабеењето, изјавувајќи дека поради пандемијата на коронавирус, морала да „остави половина од себе“.

„Срцето ми беше скршено многу пати. Првиот пат на 19 години, подоцна кога имав 21 година, а потоа на 25 години“, се пошегува Адел, споменувајќи ги имињата на нејзините хит албуми.

Пејачката коментираше и за политиката, правејќи шеги на сметка на актуелниот американски претседател Доналд Трамп и пружајќи отворена поддршка на демократскиот кандидат Џо Бајден.

loading...

Слични содржини