Актуелно
Почетна / Сцена / 52-годишниот Супермен најден мртов

52-годишниот Супермен најден мртов

Актерот Кристофер Денис, познат под надимакот Холивудски Супермен, бил пронајден мртов во контејнер за облека.

52-годишниот актер поминал 30 години глумејќи го Супермен на холивудскиот булевард каде се фотографирал со туристите. Неговата неверојатна сличнот со актерот Кристофер Ривс е токму она што го прославило.

Денис бил пронајден мртов во саботата наутро во San Fernando Valley, како виси со главата во контејнерот за облека. Полицијата потврдила дека неговата смрт не е сомнитлна, но поткренала истрака како би дознале што се случило.

Актерот последните години минувал низ тежок период и живеел како бездомник.

loading...