Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Адеми за РСЕ: Онлајн образованието е системско решение и има механизми за контрола на училиштата (ВИДЕО)

Адеми за РСЕ: Онлајн образованието е системско решение и има механизми за контрола на училиштата (ВИДЕО)

Онлајн образованието е системско решение и има механизми за контрола на училиштата, вели министерот за образование, Арбер Адеми во неделното интервју на РСЕ. Ќе има интернет за сите ученици, а со помош на донатори ќе се помага на оние ученици кои немаат ИТ уреди, вели Адеми.

loading...