ДУИ не ја напушти Владата, само го освежува својот тим, изјави генералниот секретар на партијата и досегашен министер за образование, Абдилаќим Адеми за ТВ 21 во Струга.

abdulakim ademi

Според него, повлекувањето на министрите не значи дека заминуваат од Владата, туку дека е можно да назначат нови имиња како освежување.

(ФОТО)Бомба во салата во која денеска треба на Косово Вучиќ да има свое обраќање

Како понатаму ќе се однесува Демократската унија за интеграција, зависи од лидерот, Али Ахмети. Тоа го потврдија од партијата, а во истиот контекст изјава даде и Артан Груби.

Повеќе ТУКА

Слични содржини