Албанец со знаме истрча на „Бернабе“ и го прекина полуфиналето (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Припадник од албанска националност истрчал на теренот на почетокот на продолжението од синоќешниот полуфунале натпревар од Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, па така го прекина спектакуларниот натпревар на „Сантијаго Бернабе“ меѓу двата ривали.

Тој трчал низ теренот со развиорено знаме, додека не бил совладан од обезбедувањето.

Според информациите, човекот очигледно успеал да го добие тоа што го сака, а тоа бил играчот на Реал, Карим Бензема. Тој притрчал во неговите прегратки. На фотографиите можело да се забележи дека на неговата јакна е испишано презимето на Бензема.

Судијата на кратко го прекинал мечот, но не дошло до проблеми од поголеми размери.

Слични содржини