AMD пушти нова серија картички за e-спорт гејмери (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Откако минатиот месец го објави новиот Radeon Software Adrenalin Edition, дизајниран за длабоко потопување во видео игри и инспириран од денешната ера на социјален, поврзан гејминг, AMD објави и нова видео алатка за да можат фановите да добијат најмногу од Radeon ReLive и неговите функции.

Е-спорт сегментот се зголеми во индустрија вредна 1,5 милијарди долари минатата година, а до 2020 година приходите се очекува да се зголемат за 26%. Со популарноста на е-спортовите љубителите на онлајн игрите сигурно ќе го креваат нивото на своите искуства во нив.

Софтверот Radeon ReLive Adrenalin Edition 18.1.1 е достапен за преземање од веб-сајтот на компанијата, а новата серија видеа „како да го направам“ на AMD ќе помогне не гејмерите подобро да го користат Radeon ReLive за создавање, снимање и споделување на најдобрите гејмерски моменти, за да се пофалат и ги прошират своите заедници.

Видео-материјали за Radeon ReLive им покажуваат на гејмерите како да извлечат максимум од најмоќните нови функции, вкл. како да активираат одделни аудио траки, како да обработуваат и споделуваат видео, како да користат Region Capture, да активирате Chat Overlay, Instant Replay и др.

Слични содржини