Американски новинар убиен во Филаделфија, пронајден со седум прострелни рани

од Vladimir Zorba
181 прегледи

Американскиот новинар Џош Кругер е убиен во својот дом во Филаделфија, Пенсилванија, соопштија денеска локалните власти.

Полицијата го пронашла новинарот во несвест, со седум прострелни рани во градниот кош и стомакот, на улицата пред неговата куќа, по што бил пренесен во болница, каде набрзо била констатирана смрт, јавува Гласот на Америка.

Полицијата соопшти дека засега никој не е уапсен и дека се уште не е познат мотивот.

Слични содржини