Американскиот претседател повторно се сопна (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Американскиот претседател Џо Бајден се сопна додека се подготвуваше да ја напушти воздухопловната база Максвел во Монтгомери, Алабама.

Претседателот Џо Бајден (80) повторно се сопна додека се качуваше по скалите што водат кон Ер Форс 1. Бајден очигледно има многу потешкотии да се качува по скалите на авионот, а видеото повторно предизвика реакции на социјалните мрежи.

И покрај големото растојание помеѓу скалите, ниту Тајната служба ниту првата дама не го следеа претседателот, а тој се сопна додека се подготвуваше да ја напушти воздухопловната база Максвел во Монтгомери, Алабама.

Слични содржини