Анастасија Ражнатовиќ за вечерата со Ѓоковиќ: Луѓето веруваат…

од Vladimir Zorba

Во неодамнешно интервју, музичката sвезда Анастасија Ражнатовиќ откри бројни детали од нејзиниот приватен живот што јавноста никогаш немала можност да ги слушне.

На почетокот на разговорот, Анастасија изјави дека секогаш мора да внимава на нејзиното однесување.

– Не можам да живеам како анонимна девојка, бидејќи луѓето ме познаваат. Морам да бидам се повнимателна и повнимателна, не можам да излезам во град со моите пријателки и да се опијам за да не знам каде ми е главата, а сите го прават тоа на моја возраст. Не можам да си го дозволам тоа, бидејќи некој ќе ме слика, ќе ме снима и ќе настане хаос – изјави Анастасија.

Неодамна, таблоид на насловната страница објави дека постои „тајна врска“ меѓу Ражнатовиќ и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, што таа жестоко го демантираше.

Имено, по мечот што нејзиниот пријател Филип Крајновиќ го одигра во Белград, Анастасија се најде во една од ложите каде го бодреше тенисерот. По завршувањето на турнирот, тие заминаа на вечера во еден белградски ресторан, на кој присуствуваше и Новак.

Таблоидот го користеше тоа за да се поврзе и тврди дека Ражнатовиќ е многу блиска со Новак, што пејачката остро го демантираше и истакна дека ваквите приказни се ужасни.

– Тоа е ужас за мене. Имаше многу такви наслови, а најлошото за мене е што луѓето веруваат и мислат дека јас тоа го туркам тоа во весниците. И не е баш така. Пишуваат за да се продаде, „лупаат“ сè за да се продава и не им е грижа дали е вистина или не – рече Анастасија.

loading...

Слични содржини