Анчелоти веќе отпиша четворица играчи

од Симе Стоиков

Според шпанските медиуми, Карло Анчелоти, тренерот на Реал Мадрид веќе отпишал четворица играчи за следната сезона.

Листата ја предводи Фран Гарсија, кој дојде од Рајо Ваљекано за пет милиони евра и беше проектиран за стартната постава. Сепак, тој никогаш не беше во сериозните планови на Анчелоти и одигра само 25 минути во последните осум натпревари.

Ќе си замине и Дани Себаљос, кој е постојано незадоволен, а истиот статус има и Арда Ѓулер, на кого исто така не смета италијанскиот стручњак.

Последен на оваа листа е голманот Кепа, кој е позајмен од Челзи и кој во еден момент имаше статус на прв голман, а сега е само трета опција.

Останува да видиме што ќе биде со ветераните како Модриќ и Хоселу кои имаат помала минутажа, но од чии настапи Анчелоти е задоволен.

Слични содржини