Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Анчелоти не сака Ливерпул да стане шампион на „Гудисон парк“

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти изрази надеж дека Ливерпул нема да ја освои титулата во Премиер лигата на „Гудисон Парк“ следниот месец. Италијанскиот стручњак го сподели ова за време на брифинг. Тимот на Јирген Клоп е близу до својот 19-ти триумф во Англија, откако за последно се искачи на врвот …

Повеќе

Анчелоти му се закани на Ливерпул

Новиот менаџер на Евертон, Карло Анчелоти со нетрпение го чека локалното дерби со Ливерпул. Како што е познато, двата тима ќе се спротивстават едни против други во ФА Купот. Натпреварот е во недела во 17,00 часот на „Енфилд“. Досега Карло има седум победи и едно реми од 12 натпревари против …

Повеќе

Официјално: Анчелоти е нов менаџер на Евертон

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти е нов менаџер на Евертон. Неговото назначување беше најавено на само еден час пред дербито со Арсенал на „Гудисон Парк“. Договорот на Анчелоти со Евертон е за период од четири и пол години. Италијанецот ќе биде на трибините на стадионот за денешниот судир со лондоскиот тим, …

Повеќе

Анчелоти преговара со Евертон

Италијанскиот фудбалски стручњак Карло Анчелоти, се наоѓа во Ливерпул, каде што преговара за договор со клубот Евертон. Анчелоти кој пред помалку од една недела беше отпуштен од Наполи, експресно ќе си најде нова работа, и според многу италијански и англиски медиуми, реално е да се очекува тој да биде новиот …

Повеќе

Агентот на Анчелоти пристигна во Лондон на разговори, но не и со Арсенал

Ден откако Карло Анчелто беше отпуштен од Наполи, италијанскиот агент пристигна во Лондон за да преговара со клуб од Премиер лигата. Арсенал беше првиот клуб за кој се шпекулираше дека има интерес за искусниот стратег. Според „Сан“ и „Мирор“, сепак, Евертон се обидува да го земе пред „топџиите“ и вчерашните …

Повеќе

Анчелоти фаворит за наследник на Венгер

Карло Анчелоти е фаворит на букмејкерите за наследник на Арсен Венгер во Арсенал, откако ерата на Французинот на „Емирати“ практично е завршена. Двата тешки порази од Манчестер Сити со 0:3 конечно довела до загуба на довербата од бордот на директори кон тренерот и очекувањата се конечно тој да ја ослободи …

Повеќе

Анчелоти го одбил ПСЖ

Поранешниот менаџер на Челзи, Карло Анчелоти, одбил да го преземе Париз Сен Жермен, објави Мирер. Според публикацијата, италијанскиот специјалист нема да биде замена за Унаи Емери, бидејќи сака да се врати на работа во Англија. Анчелоти може да се врати во Челзи по крајот на сезоната и да го замени …

Повеќе

Анчелоти не ја отфрли можноста да застане на чело на Италија

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и Баерн Минхен, Карло Анчелоти не ја исклучи можноста да стане селектор на Италија. Во интервју за „Corriere dello Sport“ тактичарот објасни дека е подготвен да води разговори за испразнетото место, но прецизира еден многу важно услов за да седне на преговарачка маса. „Федерацијата прво …

Повеќе