Апасиев: СДС и ДПМНЕ ќе праеле влада против Левица

од Vladimir Zorba

И претседателот на партијата Левица, Димитар Апасиев реагираше на понудата на премиерот Зоран Заев за влада на национален спас во која ја покани опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

„СДС и ДПМНЕ ќе праеле влада против Левица“, сподели Апасиев.

Дел од неговите фанови не го прифатија со „добро око“ твитот, откако некои му порачаа дека со вакви изјави губи поддржувачи.

„Пратенику, не си ја уништувајте шансата со површни твитови“, „Со оваков твит изгуби стотина подржувачи…“, стои во коментарите под изјавата на Апасиев.

loading...

Слични содржини