Австралиски новинар: Ѓоковиќ ќе биде депортиран

од Nikola Popovski

Австралискиот новинар и колумнист Пол Бонџорно на својот Твитер профил објави дека Новак Ѓоковиќ ќе биде депортиран во четврток.

Бонџорно не ги откри своите извори туку само напиша:

„Слушам дека Алекс Хок утре ќе го „исфрли“ Џокерот“, напиша новинарот на Твитер.

Да потсетиме, Новак Ѓоковиќ и официјално е назначен за прв носител на Австралија опен, каде ноќта меѓу среда и четврток треба да ги дознае противниците.

Сепак, конечната одлука за статусот на Новак во Австралија треба да ја донесе министерот за имиграција Алекс Хок.

 

Слични содржини