Баерн продава дефанзивец за кој пред две години потроши 67 милиони евра

од Vladimir Zorba
3,7K прегледи

Германскиот гигант Баерн Минхен планира да го продаде дефанзивецот Матијас Де Лихт, кој не ги оправда очекувањата.

Дефанзивецот пристигна во Минхен пред две години за сума од 67 милиони евра од Јувентус и одигра 73 натпревари за тимот.

Причината за ваквиот потег на баварскиот гигант е што ќе се обидат да се засилат со Џонатан Тах од Баер Леверкузен и тоа значи дека веќе нема место за Холанѓанецот во составот.

Слични содржини