Бајден: „Америка се врати“

од Vladimir Zorba

Идниот претседател на САД, Џо Бајден твитна и испрати порака до своите сонародници.

„Америка се врати“, рече кандидатот на демократите Џо Бајден во кратката порака на Твитер.

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри започнувањето на процесот за пренесување на власта на администрацијата на новоизбраниот претседател.

Бајден беше информиран за тоа денес.

loading...

Слични содржини